خلاصه بورس هفته اول بهمن

بورس هفته در یک نگاه

خلاصه سه‌گانه بورس هفته اول بهمن

در هفته منتهی به ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ مجموع ارزش معاملات بورس و فرابورس ۱۳,۹۳۱ میلیارد تومان بود و مجموعاً ۲,۴۸۲ میلیارد تومان توسط افراد حقیقی از بازار سهام خارج شد؛ بازدهی هم‌وزن بازار سهام نیز به ۴.۶%- رسید.


بازدهی قیمت

برترین‌های هفته از نظر بازدهی قیمت

در هفته‌ای که گذشت گروه‌ سایر محصولات کانی غیرفلزی علی‌رغم افت بیشتر نمادهای آن به واسطه رشد عجیب سهام کایتا به طور متوسط (۱۱.۹%) رشد کرد و تنها صنعت مثبت این هفته بود؛ از طرف دیگر گروه لاستیک و پلاستیک بیشترین کاهش قیمت را به سرمایه‌گذاران تحمیل کرد (۹.۶-%) و محصولات کاغذی در رتبه بعدی قرار گرفت.
سهام ایتالران‌ بعد از برگزاری مجمع عمومی سالیانه و عدم تقسیم سود نقدی بدون محدودیت دامنه نوسان بازگشایی شد و پس از یک سال و ۹ ماه تغییر قیمت قطره‌ای سرانجام در معاملاتی مشکوک رشد قیمت ۳۵۹ درصدی را تجربه کرد، فرآورده‌های غذایی و قند چهارمحال دومین بازدهی برتر هفته را کسب کرد (۲۱.۱%) و تولید سموم‌ علف‌‌کش از این نظر سوم شد؛ در طرف مقابل ایران یاسا تایرورابر با افت ۱۹.۴ درصدی سهامداران خود را نقره داغ کرد، صنایع شیمیایی سینا در جایگاه دوم بدترین‌ها ایستاد (۱۹-%)، صنایع کاغذسازی کاوه نیز سوم شد.


تغییر مالکیت

برترین‌های هفته از نظر ورود و خروج پول حقیقی

صنعت واسطه‌گری‌های مالی و پولی حائز اهمیت‌ترین ورود پول حقیقی را به ارزش ۱۳ میلیارد تومان داشت. بیشترین ورود پول در سطح سهام شرکت‌ها به حق تقدم بیمه حافظ با رقم ۲۴ میلیارد تومان مربوط می‌شود.
از سوی دیگر بیشترین خروج پول اشخاص حقیقی در صنعت فلزات اساسی با رقم ۵۴۸ میلیارد تومان رخ داد و جایگاه دوم به محصولات شیمیایی اختصاص یافت در جایی که معادل ۳۹۲ میلیارد تومان به دست حقوقی افتاد؛ در سطح شرکت‌ها برای چهارمین هفته متوالی بیشترین خروج پول به نام ملی صنایع‌ مس‌ ایران‌ ثبت شد چرا که معادل ۱۹۷ میلیارد تومان از سهام حقیقی به پرتفوی حقوقی منتقل شد.


ارزش معاملات

برترین‌های هفته از نظر ارزش معاملات

پر معامله‌ترین گروه این هفته محصولات شیمیایی با رقم ۲,۰۶۵ میلیارد تومان نام گرفت و در رتبه دوم صنعت فلزات اساسی معاملاتی به ارزش ۱,۸۶۲ میلیارد تومان داشت. صنعت فرآورده‌های نفتی نیز توانست با ۱,۵۳۷ میلیارد تومان مقام سوم را تصاحب کند.
فولاد مبارکه اصفهان عنوان بیشترین معاملات را به ارزش ۵۳۳ میلیارد تومان کسب کرد، پس از آن حدود ۵۱۹ میلیارد تومان سهام تازه وارد تجلی توسعه معادن و فلزات دست به دست شد و در رتبه سوم پالایش نفت بندرعباس قرار گرفت که معاملات ۴۳۸ میلیارد تومانی داشت.

داشبورد خلاصه هفتگی بورس

آخرین گزارشات:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا